Przejdź do treści
Przedszkole nr 5
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Przejdź do stopki

Grupa 2 - Wiewióreczki 2023/2024

Treść

Wycieczka do mini-zoo w Zdyni

Wycieczka do mini-zoo w Zdyni

29 maja dzieci z grup „Wiewióreczki" i „Sówki" odwiedziły mini-zoo w Zdyni. To bogate pod względem edukacyjnym i przyrodniczym miejsce stanowi doskonałe miejsce, w którym miło i owocnie mogą spędzić czas dzieci i dorośli.

Dzień Ziemi w Wiewióreczkach

Dzień Ziemi w Wiewióreczkach

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Dbamy o zdrowie

Dbamy o zdrowie

Zdrowie jest najważniejszym priorytetem każdego człowieka, a tym bardziej zdrowie dziecka jest wartością nadrzędną dla rodziców i nauczycieli w przedszkolu. Przedszkolaki z grupy „Wiewióreczki” rozmawiały na tematy: co to jest zdrowie, co możemy zrobić, aby o zdrowie dbać i jak naszego zdrówka nie popsuć?

Zajęcia otwarte w grupie „Wiewióreczki”

Zajęcia otwarte w grupie „Wiewióreczki”

Dnia 20 marca odbyły się zajęcia otwarte w grupie „Wiewióreczki”. Spotkanie rozpoczęliśmy Wielkanocnym występem. Dzieci zaprezentowały repertuar wierszy, tańców i piosenek o tematyce wielkanocnej, który wprowadziła nas w atmosferę Wielkanocnych Świąt.

Zielony ogródek w sali

Zielony ogródek w sali

"Na parapecie skrzynek bez liku, trochę nasionek, trochę słoików. Każdy przedszkolak sadzi i sieje, i co dzień patrzy, co się tam dzieje. Pilnuje, żeby nie były suche, a potem zbiera szczypior, rzeżuchę. Myje i sieka na kanapeczki zdrowe roślinki z własnej grządeczki&

Dzień Matematyki w przedszkolu

Dzień Matematyki w przedszkolu

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. W naszym przedszkolu grupa „Wiewióreczki" świętowała ten dzień 13 marca 2024r.

Dzień Kredki

Dzień Kredki

Dnia 22.11.2021r. w grupie "Wiewióreczki": odbył się kolorowy „Dzień Kredki”. Święto to jest szczególnie związane z dziećmi, ponieważ swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki.

Projekt - Gramy zmysłami

Projekt - Gramy zmysłami

26 października dzieci z grupy ,,Wiewióreczek” wykonały swoje pierwsze zadanie z projektu ,,Gramy Zmysłami”. Sensoryczny tor przeszkód złożony z naturalnych elementów tj. kamieni, plastrów drewna, patyczków, liści i kasztanów stanowił dla nich wyzwanie, z którym poradziły sobie wspaniale.

74216