Przejdź do treści
Przedszkole nr 5
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Zajęcia w bibliotece

Zajęcia w bibliotece

Dzieci z grupy "Pracowite Pszczółki" i "Wesołe Misie" raz w miesiącu będą brały udział w zajęciach organizowanych przez Panie Bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. Za nami już dwa takie zajęcia. 

Konkurs

Konkurs "No promil - no problem"

Tematyka związana ze spożywaniem alkoholu jest dość trudna dla przedszkolaków, które nie mają zbyt dużego doświadczenia z tą niebezpieczną substancją. Jednak na antyalkoholową profilaktykę nigdy nie jest za wcześnie, dlatego też poszukujemy różnych sposobów na ukazanie dzieciom negatywnych skutków spożywania alkoholu.

Odwiedziny Czarodziejki

Odwiedziny Czarodziejki

Jako, że okres Andrzejek, to czas wróżb i czarów, nasze Przedszkole odwiedziła czarodziejka, która zaprezentowała nam swoje umiejętności. Udowodniła również, że w każdym z nas drzemie magiczna moc - dzieci mogły ją odkryć właśnie podczas krótkiego występu.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2022 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem".

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu

Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które były dzieci przebrane. Zabawa była naprawdę wyśmienita, a każda nowa wróżba wzbudzała ogromną ciekawość.

Jubileuszowy konkurs

Jubileuszowy konkurs

Nasze Przedszkole w tym roku obchodzi złoty jubileusz! 50 lat temu, pierwsze roczniki gorlickich dzieci z okolic ulicy Krakowskiej, rozpoczęły swą edukacyjną karierę. Czy od tego czasu wiele się zmieniło?

Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 9.11.2022 r w Słonecznym Przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dzieci z grupy "Wesołe Misie" wystąpiły z programem artystycznym. Uroczystość rozpoczęły od naszego narodowego tańca - Poloneza.

Sukces naszych sześciolatków

Sukces naszych sześciolatków

25 października dziewczynki  reprezentowały przedszkole w konkursie recytatorskim "Jesienny Gorlicki Konkurs Poezji Jednego Wiersza". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych i kulturalnych z powiatu gorlickiego.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Była to doskonała okazja do tego, żeby przypomnieć, iż warto dbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również nasze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Budżet Obywatelski - głosuj na zadanie nr 3!

Budżet Obywatelski - głosuj na zadanie nr 3!

W związku z tym, ze został zakwalifikowany do realizacji wniosek Przedszkola nr 5 (do projektu Budżetu Obywatelskiego) dotyczący stworzenia mobilnego placu zabaw "Kącik Malucha” na tarasie placówki, proszę o oddawanie głosów!!

33410