Przejdź do treści
Przedszkole nr 5
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Przejdź do stopki

Grupa 5 - Pracowite Pszczółki

Treść

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Była to doskonała okazja do tego, żeby przypomnieć, iż warto dbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również nasze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Dzień Europy

Dzień Europy

9 maja obchodzony był Dzień Europy, Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji Pracowite Pszczółki zrealizowały w przedszkolu tematykę poświęconą Europie i wybranym krajom europejskim.

„Co artystom w głowach siedzi?”- warsztaty monotypii

„Co artystom w głowach siedzi?”- warsztaty monotypii

W poniedziałek 15 listopada grupa „Pracowitych Pszczółek” wzięła udział w warsztatach monotypii w księgarni „Mieszko”. Celem było nie tylko poznanie ciekawej techniki , ale także rozpowszechnianie czytelnictwa, oraz zachęcanie do kupowania książek w księgarniach.

Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza

Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza

25 października dziewczynki z grupy „Pracowite Pszczółki” wzięły udział w 40 Jesiennym Gorlickim Konkursie Poezji Jednego Wiersza. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci, pobudzenie aktywności twórczej.

Czas na bajkę

Czas na bajkę

21 października grupa Pracowitych Pszczółek wzięła udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Czas na bajkę” zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci wysłuchały opowiadania o zielonej skarpetce ze znanej im  i lubianej  książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Prace w Ogrodzie

Prace w Ogrodzie

Prace w ogrodzie czas zacząć! Przedszkolaki z grupy Montessori „Pracowite Pszczółki” jak co rok sadziły kwiaty, które swoim wyglądem będą nas cieszyć na wiosnę.

Starożytna Grecja

Starożytna Grecja

W piątek 10  września dzieci z grupy „Pracowite Pszczółki” brały udział  w zajęciach pt. „Starożytna Grecja”.

74216