Wycieczka do Ożennej

10 czerwca dzieci z naszych zerówek wyruszyły na wycieczkę do małej, przygranicznej wioski Ożenna, która znajduje się w samym sercu pięknego Beskidu Niskiego. W miejscowości tej swą siedzibę ma wspaniała instytucja - Ośrodek Edukacji Ekologicznej, prowadzony przez MDK w Jaśle, w którym nasze przedszkolaki spędziły cały dzień. Pomimo niesprzyjającej pogody, która uniemożliwiła nam dłuższe wędrówki, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych i ważnych rzeczy o beskidzkiej florze i faunie, a także o zasadach jej ochrony. Wzięły również udział w warsztatach artystycznych, w których działały wykorzystując naturalne materiały. Nie obyło się oczywiście bez ogniska i pysznych kiełbasek. Zachęcamy do wizyty w tym wspaniałym miejscu i tym samym większego zwracania uwagi na to, co piękne i wartościowe w naszym najbliższym otoczeniu.