Dbamy o zdrowie

Zdrowie jest najważniejszym priorytetem każdego człowieka, a tym bardziej zdrowie dziecka jest wartością nadrzędną dla rodziców i nauczycieli w przedszkolu. Przedszkolaki z grupy „Wiewióreczki” rozmawiały na tematy: co to jest zdrowie, co możemy zrobić, aby o zdrowie dbać i jak naszego zdrówka nie popsuć? Czytane były książeczki o tematyce zdrowotnej, np. „Bądź zdrowy jak smok przez cały rok”, „Sekretne życie wirusów” .Dzieci słuchały wierszyków: „Mycie” M. Konopnickiej, „Każdy po sobie sprząta” M. Terlikowskiej, czy „Brudas” J. Brzechwy. Przy tablicy tematycznej dzieci rozmawiały o tym, że wszystkie zabawy ruchowe, a w szczególności te na świeżym powietrzu, mają niezwykle pozytywny wpływ na hartowanie się i wspieranie zdrowego trybu życia. Były: zagadki o zdrowiu, kolorowanki, filmy edukacyjne, zabawy i ćwiczenia ruchowe, a przepyszny shake oraz zdrowy -„szwedzki stół” to już było zdrowotne mistrzostwo świata.