Rozpoczęcia nauki w przedszkolu - ważne informacje

Drodzy Rodzice, powoli zbliżamy się do rozpoczęcia przygody w "Słonecznym Przedszkolu". W związku z tym kilka informacji dla rodziców dzieci najmłodszych, które przyjdą do naszego przedszkola pierwszy raz:

1. Każde dziecko ma w szatni podpisaną półkę ze swoim znaczkiem.
  2. Listy dzieci z podziałem na grupy będą umieszczone na drzwiach każdej grupy.
  3. Z dziećmi żegnamy się przy drzwiach i zostawiamy pod opieką Pań.

A tymczasem kilka praktycznych informacji dla Rodziców i lista najpotrzebniejszych rzeczy dla przedszkolaka:)

PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

• Od dzieci w przedszkolu wymaga się większej samodzielności. Więc pomóżmy im, wybierając dla nich buty, które maluchy będą umiały zakładać i zdejmować sobie same. Rzep lub gumka dla małych dzieci będą najlepszym rozwiązaniem.

• Prosimy, aby w szatni na półeczce dziecka zawsze znajdowały się ubrania na zmianę. Dobrze jest mieć suche i czyste ubrania na wszelki wypadek .

• Warto pamiętać o podpisaniu rzeczy należących do dziecka.

• Istotne jest podanie aktualnych numerów telefonów. Może pojawić się potrzeba skontaktowania się z Wami w ciągu dnia.

• Każdy z rodziców dostanie oświadczenie, na którym wpisujemy osoby (pełnoletnie), które będą mogły wybierać dziecko z przedszkola.

CHORE DZIECKO A PRZEDSZKOLE

• Prosimy, aby dzieci chore pozostawały podczas choroby w zaciszu swoich domów.

• Jeżeli dziecko źle się poczuje w przedszkolu natychmiast Was o tym powiadomimy.

WYPRAWKA GRUPA "WIEWIÓRECZKI" ORAZ "SÓWKI-MĄDRE GŁÓWKI"

• pantofle
  • ubrania na zmianę w worku(materiałowym) podpisanym(koszulka, spodenki, skarpetki, bielizna)
  • kocyk/kołderka - duża obleczona w poszwę
  • poduszka Jasiek
  • piżama
  • szczotka do włosów

Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:

• Pewność, że dziecko sobie poradzi
  • Zaufanie do nauczycieli i całego personelu przedszkola
  • Uśmiech na twarzy

Wszystkim życzymy wszystkiego dobrego, słonecznych dni na pozostałe dni wakacji.