Wycieczka na Magurę Małastowską

dzieci na łonie natury

W dniu 11 czerwca dzieci z grupy „Muchomorki” i „Wesołe Misie” wybrały się na wycieczkę autokarową na Magurę Małastowską. Po przybyciu na miejsce czekał na nie Pan Konrad – leśnik, pracujący na co dzień w Nadleśnictwie Gorlice. Opowiedział dzieciom o miejscu w którym się znajdują, przypomniał zasady zachowania w lesie i zaprosił na wspólny spacer.

Dzieci odwiedziły Cmentarz Wojenny nr 60, zobaczyły leśną Kapliczkę  i powędrowały ścieżką przez las na pole biwakowe, gdzie czekały na nie pyszne kiełbaski z ogniska. Pan leśniczy pokazał także przedszkolakom szkółkę, gdzie hoduje się młode drzewka i przygotowuje je do wysadzenia w lesie.  Na koniec rozdał dzieciom pamiątkowe medale i odblaski, za co maluchy  podziękowały mu wesołą piosenką.